... abyste mohli klidně spát

ZKOUŠKY ODBORNÉ ZPŮSOBILOSTI PK STRÁŽNÝ

S rozvojem soukromého podnikatelského sektoru v ČR po roce 1989 vzniká nový druh podnikatelské aktivity označovaný jako soukromá bezpečnostní služba, který vytvořil nové povolání "5414 Pracovníci ostrahy a bezpečnostních agentur".

Vysoká míra kriminality, včetně organizované trestné činnosti v České republice nutí soukromý podnikatelský sektor k najímání kvalifikovaných pracovníků k ochraně jejich zdraví, majetku a hodnot.

Zvyšující se důraz na kvalifikovanost pracovníků soukromých bezpečnostních služeb, kterou požaduje zákon 455/1991 Sb. , nás vedl k vytvoření tohoto projektu: "Přípravný kurz pro získání odborné způsobilosti Strážný".

Cílem tohoto vzdělávacího programu „Přípravný kurz pro získání odborné způsobilosti Strážný” je připravit budoucí zaměstnance soukromých bezpečnostních služeb na odbornou zkoušku "Strážný" dle zákona 179/2006 Sb., bez které nemohou od 1.8.2012 vykonávat činnosti ostrahy majetku a osob.

Vzdělávací program je akreditován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy čj. MŠMT-20655/2016-1/497 a Osvědčení o získání dílčí kvalifikace Strážný, 68-008-E je platné neomezeně pro výkon povolání i pro získání koncesované živnosti Podniky zajišťující ostrahu majetku a osob.

Držitel takového osvědčení prokázal tyto odborné způsobilosti: provádění ochrany a ostrahy majetku a osob, obsluhování technických bezpečnostních systémů, uplatňování zásad součinnosti se složkami Integrovaného záchranného systému, zejména s Policií ČR a vymezenými osobami, aplikování právních základů bezpečnostní činnosti, kontrola osob a vozidel na vrátnicích, branách a vlečkách (zaznamenávání průchodů a průjezdů, vydávání klíčů a podobně), pochůzková a kontrolní činnost ve střežených objektech, dozor v objektech a na veřejných prostranstvích, provádění jednoduchých úkonů k zajištění a obnovení bezpečnosti a ke snížení škod a ztrát na majetku a zdraví osob, používání věcných bezpečnostních prostředků, vedení dokumentace o ostraze, pátrání, kontrolách poskytnutých službách a podobně.

Časový plán vzdělávacího programu

Vzdělávací program bude prováděn formou denního studia (tři dny) v rozsahu 20 hodin teorie a 2 hodiny závěrečná zkouška.

Kritéria pro výběr účastníků vzdělávacího programu:

  • minimální věková hranice 18 let
  • čistý trestní rejstřík
  • vzdělání SŠ - SOU
  • zdravotní způsobilost k předmětné činnosti

 

Pracovní zařazení absolventů vzdělávacího programu

Absolventi tohoto vzdělávacího programu najdou uplatnění v oblasti bezpečnostních činností jako pracovníci soukromé bezpečnostní služby na pozici pomocný bezpečnostní pracovník.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kurz strážný, odborná způsobilost strážný, zkoušky strážný, dílčí kvalifikace strážný

Česky English Deutsch

Projekt "Efektivní komunikace"

Informace o projektu

 SOBES s.r.o.

 Velkomeziříčská 47
 Třebíč 674 01

 Tel: 568 848 558

 DISPEČINK NON-STOP

 Tel: 568 840 554
 Mobil: 608 665 666

 

Tento projekt se uskutečnil s finanční podporou Fondu Vysočiny


http://extranet.kr-vysocina.cz/fv/

23. 7. Libor

Zítra: Kristýna

Návštěvnost stránek

357837

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.
Sobes s.r.o. Třebíč - bezpečnostní služba, montáže, zabezpečení, ostraha